facebook    instagram  | +389 75 845 711 |  orbita_info@yahoo.com | понеделник - петок:  08:00 - 20:00   сабота: 09:00 - 15:00                                        Блог   Услови   За Нас   Контакт

 

Најпопуларни патувања

Најпопуларни патувања овој момент!
24ти Мај
од 99€
1 Лице 2 ноќи 4 Дена
24ти Мај
од 179€
1 Лице 3 ноќи 5 Дена
Прв Крак
цени од 79€
7 Ноќи 8 Дена
24ти Мај
од 129€
1 Лице 2 ноќи 5 Дена
Прв Крак
цени од 79€
7 Ноќи 8 Дена
Сутоморе
195€
1 Лице 9 Ноќи 10 Дена

Добијте повеќе од вообичаеното со професионалност од нашите експерти

Што клиентите зборуваат за нас?

Со добрите критики сме задоволни, но ги прифаќаме и лошите критики за да ја подобриме нашата работа со цел уште повеќе задоволни клеитни!

За туристичка агенција ОРБИТА

Туристичка агенција Орбита е основана во 1999 година поради професионалната заинтересираност на основачот, Господинот Звонко Ширкоски.

ЗА ОРБИТА

Орбита е туристичка агенција основана во 1999 година како професионалната заинтересираност на основачот, господинот Звонко Ширкоски.

Денес агенцијата поседува лиценца "A" за вршење на туристичка дејност одобрена од Министерство за Економија на Република Македонија.

Долгогодишното работење и организирање на патувања, остварените многубројни проекти во светот на туризмот, патувањата и прекрасните доживувања не доведоа до остварување на еден голем сон. Остварување на сонот на сите љубители на патувањето и авантуристи, со понуда на прекрасни неодоливи дестинации и доживувања и најважно од се најдобрата услуга и најголемото внимание кои вие драги патници го заслужувате.

Туристичката агенција ОРБИТА е основана со цел на своите клиенти да им ги понуди сите туристички услуги на едно место!

Креативни

Создаваме патувања од соништата само за Вас, Вашето семејство и пријателите. Без разлика дали се работи за некоја подалечна дестинација, крстарење, одмор во некој wellnes центар или бизнис патување – Вашата насмевка е нашата крајна цел.

Динамични

Наша амбиција е постојано да напредуваме и да ги обезбедиме најдобрите и најинтересните понуди. Константниот напредок во областа на подобрување на туристичките услуги е нашата секојдневна задача на којашто пристапуваме сериозно и посветено.

Професионални

Вработените во нашата агенција се со долгогодишно искуство во туризмот и работа со клиенти. Ние ништо не оставаме на случајност – тука сме да ја предложиме најдобрата варијанта, да излеземе во пресрет, да ги сослушаме вашите предлози и да дадеме соодветен одговор(совет).

Посветени

Нашите вработени се посветени на својата работа. Сакаат да направат се на најдобар можен начин се со цел на задоволни клиенти.

Најнови блог постови

Ова се најчитаните туристички постови
Мај 29, 2021

Плажата која ги победи Малдиви за „најсино море“ се наоѓа во Албанија

Чиста тиркизна вода, волшебен поглед, светол песок... Pasqyra Beach во Албанија, која се наоѓа на само неколку часа од Македонија е избрана за плажа со најсина вода во светот. Со тоа ги победи плажите на Малдиви, Бора Бора и многу други рајски дестинации...

Прочитај повеќе
Окт 11, 2022

Регионот на Римини преполн со атракции кои ќе ви го расположат одморот

Римини има многу модерни атракции со кои може да се пофали. Покрај богатата историја и култура, Римини е дом на ултра модерен луна-парк, парк на Италија во минијатура, делфинариум, аквапарк и уште многу атракции.

Окт 11, 2022

Атракции кои можете бесплатно да ги посетите во Римини

Орбита Ве советува за неколку атракции во Римини кои мора задолжително да ги посетите. Римини е град- музеј на отворено! Оние кои ќе го посетат стариот град, центарот на Римини, со сигурност ќе посакаат да се вратат веќе наредниот ден.

Орбита со неколку совети за тоа што треба да посетите во стариот град на Римини:

Римини има две главни атракции во градот кои се зачувани од римско време! Овде е (Арх) Arco d’Augusto и мостот Тибериј кој е стар 2000 години!

Мај 29, 2021

Зошто туристичките агенции се подобра опција?

Колку и да е во некои ситуации попрактично, да се резервира сместување или лет со неколку кликови, постојат безброј причини кои одат во прилог на традиционалниот начин на организирање на патување, а тоа се старите добри Туристички агенции.

Ние ги цениме вашите мислења
 

Јавете се

+389 75 845 711

Понеделник - Петок

08:00 - 20:00 ч.

Сабота

09:00 - 15:00 ч.